Головне управління ДПС у м. Києві нагадує, що 10.12.2020 набрав чинності Закон № 1072. Ним врегульовано розділ 10 ПКУ, згідно з яким платники єдиного податку 1-ї групи тимчасово звільняються від сплати єдиного податку (крім випадків порушення такими платниками встановлених главою 1 розділу XIV ПКУ умов застосування платників єдиного податку).

Податківці звертають увагу, що ставки єдиного податку для 1-ї групи платників єдиного податку, встановлені у порядку, визначеному п. 293.2 ПКУ, за такі періоди не застосовуються.

Водночас податківці зазначили, що такі особи можуть прийняти рішення про нарахування, обчислення та сплату ЄСВ за ці періоди в розмірах та порядку, визначених Законом про ЄСВ. У такому разі інформація про сплачені суми зазначається у звітності про нарахування єдиного внеску.

Отже, такі періоди включатимуться до страхового стажу із загальнообов'язкового державного пенсійного страхування цих платників та вважатиметься, що страхові суми було сплачено у розмірі мінімального страхового внеску, визначеного законодавством для кожного з таких періодів.

Від себе додамо, що окрім звільнення від єдиного податку ФОПів 1-ї групи звільнили і від сплати ЄСВ за себе. При цьому не зважаючи на відсутність сплаченого ЄСВ такі періоди будуть включатися до страхового стажу для розрахунку пенсій та вважатиметься, що страхові суми було сплачено у розмірі мінімального страхового внеску, визначеного законодавством для кожного з таких періодів.


Зв'язатися з нами