Інфляція — тривале зростання загального рівня цін, що впливає на зниження купівельної спроможності грошової одиниці. Тобто через підвищення цін на однакову суму Ви можете купити різну кількість товарів.

У 2018 році показник становив 8,9%. Зрозуміло, що він знизився у 2019 ? і знову зріс у 2020 ?

На українській економіці значно відобразилися цьогорічні події, зокрема пандемія. Фахівці Національного банку припускають, що в 2021 році рівень інфляції збільшиться на 5% +/- 1, а в 2022 зменшиться до 5%. Причинами цього є необхідність прискорити відновлення економіки, залучити інвестиційний імпорт.

Підвищення розміру мінімальної зарплати  з 4723 до 5000 гривень вплинуло не лише на виплати безробітним, а й на загальний рівень цін. У наступному році реальна заробітна плата зросте на 9,5%, а номінальна — на 16%.

У ІІ кварталі 2020 року показник безробіття збільшився до 10%. Це найвищий рубіж за останні 19 років. Ситуація на ринку праці покращиться у 2021 році.

Останні місяці 2020 та впродовж наступного року НБУ планує утримувати облікову ставку на нейтральному рівні та продовжити співпрацю з МВФ.

Ми впевнені, що наслідки пандемії та інших скрут скоро не матимуть такий фатальний вплив. Укотре люди переосмислили важливі цінності: життя, здоров'я та безпека власні та сім'ї, відповідальність за вчинки й дії, підтримку, взаємодопомогу. Також значно зросли рівень громадянської свідомості, вміння пристосовуватися до нових умов.


Зв'язатися з нами