Ще на початку пандемії у 2020 році Національний банк України (НБУ) упровадив довготривалу витримку готівки на карантині, щоб максимально убезпечити українців від мінімальної ймовірності поширення covid-19 через готівку.

На минулому тижні НБУ вирішили зменшити термін зберігання на карантині готівки, прийнятої від банків з обігу, із 14 до 5 днів.

Таке рішення НБУ ухвалив, керуючись рекомендаціями Міністерства охорони здоров’я України. Зокрема, згідно з оновленими інструкціями Центру контролю та профілактики захворювань від 05 квітня 2021 року основний шлях зараження людей коронавірусом SARS-CoV-2 – це вплив крапель дихання, що несуть інфекційний вірус. Ризик зараження людей через контакт із забрудненими поверхнями або предметами, зокрема готівкою, як правило, вважається низьким.

Водночас п’ятиденний термін значно перевищує період виживання коронавірусу на поверхнях. Зауважимо, що чимало країн взагалі не запроваджували обсервацію для готівки. Це, зокрема, Німеччина, Люксембург, Канада, Японія, Великобританія, ПАР, Мексика, Чилі, Сінгапур.

Банкноти та монети, які надходять до Національного банку з обігу, одразу відправляються в окреме сховище на карантин.

Після п'ятиденного карантину здійснюватиметься автоматизоване оброблення банкнот за допомогою спеціалізованих високошвидкісних машин. Банкноти, придатні для повернення в обіг, упаковуватимуться в пачки та термоусадкову плівку. На цьому етапі пачки банкнот у термоусадковій печі піддаються температурному шоку (160 градусів за Цельсієм), що теж сприятиме боротьбі з вірусом і мінімізації ризику зараження.

НБУ закликає громадян замислитися про доцільність візитів до відділень банків та інших фінансових компаній. Адже саме відвідування людних місць сьогодні наражає кожного з нас на високий ризик зараження.

Натомість НБУ рекомендує:

  • користуватися онлайн-каналами банківського обслуговування, зокрема мобільними застосунками;
  • за потреби здійснення розрахунків – робити їх безготівково;
  • платити за товари та послуги безконтактно.

Бережіть себе та своїх близьких.


Зв'язатися з нами