Користувачі фінансової звітності (акціонери, або контрагенти) потребують довіряти цифрам, які вони там бачать. Саме висновок аудитора дає таку довіру.

Дотримуватися незалежності аудитору і легко, і важко водночас. Існує величезний стандарт, який допомагає виконувати процедури задля незалежності. Крім того, кожна аудиторська фірма постійно проходить контроль якості своїх послуг з боку Аудиторської Палати України. Під час перевірки найретельнішу увагу контролери приділяють саме дотриманню принципу незалежності.

Головні критерії незалежності аудитора:

  • Фінансовий – аудитор не має фінансової зацікавленості від висловлювання своєї думки. Він не отримав хабар або коштовні подарунки, за заздалегідь хибний висновок. Не був під впливом шантажу. Це не єдиний його клієнт, від гонорару якого залежить існування компанії.
  • Майновий – аудитор не є засновником свого клієнта.
  • Споріднена зацікавленість – коли власники, або керівництво компанії мають родинні зв’язки з аудиторами.
  • Професійний – аудитор не бере участі в складанні фінансової звітності особисто, не консультує клієнта, як це зробити. У цьому випадку він не зможе адекватно оцінити правильність складання фінансової звітності.

Аудитор зобов’язаний розглянути великий перелік питань стосовно дотримання принципу незалежності перед прийняттям рішення про проведення аудиту.

Для дотримання принципу незалежності аудитору потрібно стежити за цим на всіх стадіях проведення аудиту, і приймати необхідні заходи для усунення негативних обставин. У разі встановлення фактів, що свідчать про втрату незалежності і неможливості усунути відповідні обставини, слід відмовитися від подальшого проведення аудиту!

Сподіваємось Вам було цікаво дізнатися, як ми аудитори серйозно ставимося до наших принципів роботи.


Зв'язатися з нами