З 11 липня 2021 року набирає чинності Положення № 163 "Про затвердження Положення про форму та зміст структури власності". В період з 11.07.2021 року по 11.10.2021 року юридичні особи, що зареєстровані до 11.07.2021, мають оновити інформацію про кінцевих бенефіціарних власників. Пощастило лише державним органам та органам місцевого самоврядування - їм оновлювати інформацію не потрібно.

Для оновлення даної інформації до державного реєстратора потрібно подати:

  • заяву щодо державної реєстрації юридичної особи (крім громадських формувань та органів влади) (форма 2) або Заяву щодо державної реєстрації юридичної особи — громадського формування (форма 4);
  • структура власності за формою і змістом відповідно до Положення № 163.

Також, до даного пакету потрібно додати:

  • витяг, виписку або інший документ із торговельного, банківського, судового реєстру тощо, що підтверджує реєстрацію юрособи-нерезидента у країні її місцезнаходження, — якщо засновником юрособи є юрособа-нерезидент;
  • нотаріально засвідчену копію документа, що посвідчує особу, яка є кінцевим бенефіціарним власником юридичної особи, — для фізособи-нерезидента і, якщо такий документ оформили без застосування засобів Єдиного державного демографічного реєстру (ЄДДР) - тобто Паспорт, — для фізособи-резидента.

Досить приємною новиною є звільнення від сплати адміністративного збору за оновлення інформації щодо кінцевих бенефіціарних власників протягом періоду з 11.07.2021 року по 11.10.2021 року.

За неподання або несвоєчасне подання інформації щодо кінцевих бенефіціарних власників до державного реєстратора загрожує АДМІНШТРАФ у розмірі від 17 000 до 51 000 грн.

І на додаток: юридичні особи зобов'язані ЩОРОКУ підтверджувати інформацію щодо кінцевих бенефіціарних власників у строки протягом 14 днів з дати державної реєстрації. Вперше ми це будемо робити починаючи з 2022 року і так щороку.

А ви пам'ятаєте дату державної реєстрації своєї компанії? Наша компанія допоможе Вам у вирішенні питання щодо оновлення інформації про кінцевого бенефіціарного власника.


Зв'язатися з нами