Знайома ситуація, коли в магазині питаєте чи є в них термінал, вам пропонують «скинути» гроші на картку?

Здається, це дуже поширена практика. Але варто пам'ятати, що за продаж товарів через поповнення на картку загрожує штраф 85 тис. грн. Люди постійно знаходять зручні для себе варіанти, а влада розуміє, що таким чином вони втрачають багато грошей. Тому звернулися до громадян.

Податківці наголошують:

  • Здебільшого продавці, які використовують зазначену схему продажу, не зареєстровані суб'єктами господарювання у встановленому порядку.
  • Отримані кошти, ймовірно, використовують на придбання контрафактних товарів, виплати зарплат «у конвертах» тощо.

Проте, найбільше їх турбує те, що бюджет від таких операцій не отримує ані копійки.

Покупців товарів за такою схемою застерігають, що товар може бути сумнівної якості та без можливості його повернути або ж звернутися до держорганів із захистом своїх прав. Покупець в такому випадку не отримує розрахунковий документ, який би підтвердив оплату за товар.

Наостанок ДПС попереджає, що систематичне отримання коштів на картковий рахунок фізичні особи за товари або послуги має всі ознаки господарської діяльності, яку треба обов'язково реєструвати. За господарську діяльність без держреєстрації передбачена адміністративну відповідальність - штраф у розмірі до 85 тис. грн з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини та грошей, одержаних внаслідок вчинення такого адміністративного правопорушення (ст. 164 КУпАП).


Зв'язатися з нами